O wydawnictwie

Człowiek, który chce – szuka sposobu, człowiek, który nie chce – szuka powodu.

Gdyby pół roku temu ktoś z moich przyjaciół powiedział mi, że będę prezeską Wydawnictwa i wydam pierwszą książkę, zapytałabym, czy przypadkiem się nie przeziębił i nie ma wysokiej temperatury.

Nie wierzę w przypadek. Wierzę, że wszystko czego doświadczamy jest po coś i w ten oto sposób, wspólnie z przyjaciółką, Agnieszką Buczyńską otworzyłyśmy własne wydawnictwo. Bo chciałyśmy i dlatego znalazłyśmy sposób.

Kiedy Dorota Sumińska powiedziała mi, że nikt nie chce wydać jej najnowszej, dwudziestej już książki, pogadałam z Agnieszką i zaczęłyśmy szukać sposobu.

Ja ogień, Agnieszka woda, coś co wydaje się niemożliwe do połączenia stało się faktem. Ja szybko myślę i jeszcze szybciej działam, a Agnieszka rzeczowo i dogłębnie analizuje. Wynajduje wszelkie przeszkody, o których ja z pewnością bym nie pomyślała. Efektem tej współpracy jest nasze wydawnictwo i pierwsza wydana książka.

Na co dzień ja, jestem założycielką i prezeską Fundacji Karuna – Ludzie dla Zwierząt. Tak kochani, od kilkunastu lat robię wszystko, by bezdomnych zwierząt było w Polsce jak najmniej.

Agnieszka Buczyńska z kolei działa na zupełnie innym polu. Prowadzi własne, (najlepsze na świecie, naprawdę) biuro rachunkowe Tax Wizard.

Razem z Agnieszką nie bardzo chcemy się rozmarzać, ale… Skoro już mamy to wydawnictwo i pierwszą wydaną książkę, może warto rozwijać się dalej.

Dlatego zapraszamy do współpracy twórców. Pisarzy młodych, którzy marzą o wydaniu swojej pierwszej książki i pisarzy z ogromnym doświadczeniem. Przez ten krótki czas nauczyłyśmy się całkiem sporo o tym biznesie. Wiemy na pewno jak NIE chcemy działać. Dlatego wierzymy, że u nas każdy autor poczuje się jak w domu. Wydawnictwo Bez Nazwy nigdy nie będzie bezduszną korporacją – bo ani nie chcemy, ani nie umiałybyśmy tak pracować. My rozmawiamy. Zawsze i na każdym etapie procesu wydawniczego i wspólnie z pisarzem wszystko ustalamy.

Na koniec dodam tylko, że moim największym szczęściem – jest szczęście do ludzi. Dlatego byłoby ogromnym faux pas, gdybym nie wymieniła kilku tych osób, dzięki którym mogłyśmy wydać naszą pierwszą książkę. Dorota Sumińska, Anka Fogiel, Magda Popławska, Piotr Tuszyński i ktoś kogo znam bardzo krótko Ewa Swebocka – autorka niezwykłych ilustracji do Wszystkich Kolorów Tęczy. Z całego serca ogromnie Wam Dziękuję.

Zatem serdecznie zapraszamy i trzymajcie za nas kciuki.

Prezeska Wydawnictwa Bez Nazwy

Beata Krupianik